You know you love me!!! XoXo Gossip GirL...

You know you love me!!! XoXo Gossip GirL...

*Haftanin Karakteri : GossipGirL (Kristen BeLL)*
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Supernaturel

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
NeroLuce
Özel III. sınıf Constance Biilard Öğrencisi
Özel III. sınıf Constance Biilard Öğrencisi
avatar

Ruh HaLiniz :
Aile : Waldorf Ailesi
Aldığı giysi sayısı : 96
Mesaj Sayısı : 708
Rep Gucu : 922
Reputation : 11
Kayıt tarihi : 24/05/09
Yaş : 23
Yorum : GG : çok güzeL fikirLeri oLan, yararLı, sewimLi, kim oLduunu biLen biri

MesajKonu: Supernaturel   C.tesi 22 Ağus. 2009, 01:30

AvcılarSupernatural Amerikan drama/korku dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005'te Kanada/Vancouver'da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006'da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007'de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4 sezon 18 Eylül 2008'de başlamıştır.[1] Başrol oyuncularından Jared Padalecki'nin Supernatural'dan önceki en bilinen rolü Gilmore Girls dizisindeki Dean Forester rolüdür, dizinin 63 adet bölümünde rol almıştır. Jensen Ackles'da Smallville adlı dizide Jason Teague rolüyle 22 bölümde rol almıştır.

Dizi Winchester kardeşlerin Amerika'yı 1967 model Chevrolet Impala ile dolaşarak hayalet, ruh ve şeytan gibi doğaüstü güçlerle olan savaşını anlatmaktadır. Dizide sık sık eski mitler ve mitolojik varlıklardan söz edilmektedir.


Sam Winchster


Samuel "Sam" Winchester Supernatural adlı dizide Jared Padalecki'nin canlandırdığı hayali karakterdir.

Hayatı;
2 Mayıs 1983'te John Winchester ve Mary Winchester'ın oğlu olarak Lawrence/Kansas'ta doğmuştur. Ailenin ikinci çocuğudur, kardeşi Dean'den 4 yaş küçüktür. Annesi 6 aylıkken bir şeytan tarafından öldürülmüştür. Dizinin ilk bölümünde Sam Stanford'da hukuk okuyan bir öğrencidir. Kardeşi Dean'in babasının kaybolduğunu söylemesi üzerine abisiyle beraber babasını aramaya çıkar. Bu yolculuk sırasında yarı şeytan olduğunu öğrenir. 6 aylıkken şeytan kanından enfeksiyon kapmıştır ve psişik güçlere sahip olmuştur.

Eşyaları;
Dizide doğaüstü olayları araştırmak için Dell Inspiron 6000 laptop kullanmaktadır. Palm Treo cep telefonu vardır. 2. sezonda telefonu Motorola Q olarak değiştirmiştir, fakat bu telefon kırılınca Blackberry 8800 kullanmaya başlamıştır.
2 Mayıs 1983 // Lawrence, Kansas doğumlu.


* 6 aylıkken - Annesi öldürüldü.
* 6 yaşında - Shtriga'nın saldırısına uğradı.
* 8 yaşında - Dean'e yılbaşında, aslında babasına aldığı kolyeyi hediye etti.
* 12 yaşında - Bir futbol şampiyonasıdna kupa kazandı.
* 18-19 yaşında - Stanford'da üniversite okumak için ailesini terk etti.
* 20 yaşında - Jessica Moore ile çıkmaya başladı.
* 22 yaşında - Jessica öldürüldü, Dean ile beraber avlanmaya başladı.


++ Göğsünde, İblisler tarafından ele geçirilmekten korunmak için 1 dövmesi vardır.

++ Önemli Yaralanmaları

* Children Shouldn't Play With Dead Things - Bir zombie ile mücadele ederkenbileğini kırdı.
* Born Under A Bad Sign - Bir iblis tarafından ele geçirildi.
* All Hell Breaks Loose Part One / Part Two - Jake tarafından öldürüldü, ardından Dean'in ruhun satması sonucu tekrar hayata geldi.
* I Know What You Did Last Summer - Omzunda çok ciddi bir yara açıldı, kendisi dikişledi.

++ Özel Güçleri

* Azazel ile ilgili ölümleri önceden görme, iblisleri kontrol edebilme.
* Telekinezi (Zihin gücüyle cisimleri hareket ettirebilme)

++ İlişkileri

* Jessica Moore: Sam'in hayatının aşkı. Jess, Azazel tarafından öldürülene kadar 1 yılı aşkın süredir beraber oldular.
* Lori Sorensen: Sam'in yardım ettiklerinden biri. Sam'e karşı ilgi duysa da Jess'i unutamayan Sam Lori ile çok ileri gitmemiştir.
* Sarah Blake: Lanetli bir tabloyu yoketmeleri için Winchesterlara yardım etmiştir, ardından Sam'le aralarında karşılıklı bir yakınlaşma yaşanmıştır.
* Madison Owens: Sam ile birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren etkilenmişlerdir, fakat bir kurtadam tarafından ısırılan Madison bundan kurtuluşun olduğunu anlayınca Sam'den kendisini öldürmesini ister.
* Bela Talbot: Sam'in rüyalarını süsleyen "platonik aşkı"
* Ruby: Dean, yokken sam'le oldukça yakınlaşmışlardır
.Dean Winchester


Dean Winchester, bir Warner Bros. yapımı olan Supernatural dizisinde kardeşi Sam Winchester'la birlikte ruh, cin, şeytan gibi doğaüstü varlıkları avlayan ana karakter. Dean Winchester karakteri dizide Jensen Ackles tarafından canlandırılır.

Özellikleri;
Karakter dizide olgun oluşu, esprileri, ailesine olan düşkünlüğü, yemek yemeyi sevişi ve kadınlara karşı olan ilgisi ile tanınır. Aynı zamanda çok iyi bir avcı olan Dean Winchester genellikle kullandığı Colt 1911 marka silah ve pompalı tüfeğiyle dikkat çeker. Ayrıca Dean ve Sam Winchester kardeşler dizi boyunca 1967 model siyah bir Chevrolet Impala'yla yolculuk etmektedirler. Dean impalasını çok sever ve ona kızım diye hitap eder.

Yaşamı;

Ailenin en güçlü karakteridir. 2. sezonda kardeşini hayata döndürmek için şeytanla işbirliği yapıp bir sene sonra cehenneme gitmiştir. 3. sezonda kurtulmak için çok çaba verse de ölüp cehenneme gitmiştir. 4. sezonda Castiello adlı melek onu cehennemden kurtarmıitır bunun sebebide kıyameti durduracak olmasıdır. 4. sezon finalinde Lucifer gelmektedir. Dean 5. sezonda büyük bir ihtimalle meleğe dönüşeçektir.

John WinchesterJohn E. Winchester Supernatural adlı dizide Jeffrey Dean Morgan'ın canlandırdığı hayali karakterdir. Sam ve Dean Winchester'ın babasıdır. Dizide genç halini Matt Cohen canlandırmıştır. Supernatural:Origins adlı çizgiromanın ana karakteridir. Supernatural'ın 2. sezonunda "In The Time Of My Dying" bölümünde ölmüştür.

Gençliğinde US Marine Echo 2/1 bölüğünde askerlik yapmıştır. 1983 yılında karısının Azazel tarafından öldürüldüğünü görmüştür. Bu olaydan sonra da yaratık avına başlamıştır. Günlüğü sayesinde Sam ve Dean'e yol göstermiştir.Dean'i kurtarmak için ruhunu şeytana satmıştır ve 2. sezonda ölmüştür.Melekler


Castiel


Castiel, Misha Collins tarafından canlandırılan bir karakterdir. Dizide bir melek olan Castiel ilk kez dördüncü sezonda ortaya çıkar ve diziye Hristiyan mitolojisi temasının sokulmasında kullanılmıştır. Dizide Castiel bir önceki sezon sonunda cehenneme gönderilmiş olan Dean Winchester'i cehennemden çıkarır ve Dean ile kardeşi Sam'e çeşitli şeytanlar ve meleklerle olan savaşlarında yardımcı olur. Bir melek olarak, ölümsüzlük, telekinezi ve dokunuşuyla şeytan çıkartma gibi doğaüstü güçlere sahiptir. Karakter çok az ölçüde duyguya sahip olsa da zaman için Dean ile olan ilişkisini onu daha duygusal ve insanî kılmıştır. Dizinin yapımcısı Kripke Castiel karakterinin görünümü için çizgiroman karakteri John Constantine'i örnek almıştır.

Popüler kültürdeki diğer melek betimlemelerinden farklı olarak, Supernatural dizisindeki diğer meleklerle birlikte, Castiel insanlara karşı yardımsever bir imaja sahip değildir, aksine örneğin, gerektiği takdirde masumları öldürmeye sıcak bakmaktadır. Karakteri canlandıran Collins başta bir şeytan rolünü okumuş ve bir şeytanı oyanacağını düşünmüştür zira dizinin yapımcısı Eric Kripke hayranların diziye dördüncü sezonla birlikte meleklerin gireceğini önceden öğrenmesini istememiştir. Collins role Yeni Ahit'tin, kıyameti konu alan, Vahiy kitabını okuyarak hazırlanmıştır. Nitekim dizi dördüncü sezonuyla birlikte eskatolojik bir temaya geçiş yapmıştır. Collins ayrıca karakteri meleksi bir tarafı olduğunu düşündüğü erkek kardeşini baz alarak canlandırmıştır.

Gerek hayranlar gerekse eleştirmenler.Castiel karakterine olumlu yaklaşmışlardır. Örneğin, TV.com'un 2008 yılı en iyi 10 yeni yardımcı karakteri konulu listesine 9. sıradan girmiştir. Bunun sonucu olarak da dizinin yapımcıları karakterin rolünü genişletmiş ve karakteri canlandıran Misha Collins'i Winchester kardeşleri canlandıran Jared Padalecki ve Jensen Ackles'in yanında star statüsüne getirmiş, dizinin beşinci sezonuna da devamlı oyuncu olarak koymuşlardır.Zachariah


BAŞ MELEK
4.17 , 4.18 ve 4.22 bölümlerinde var.

Anna


Eskiden melek olan bu güzel ablamız durumuna isyan edip düşmüştür. Özünü çıkarıp insan olan ve daha sonraları meleklerin kendi aralarında ki konuşmalarını duyduğu için iblisler tarafından ele geçirilmeye çalışılmış bu sayede dean ve sam le tanışmıştır. 4. sezon 10. bölümde uriel den özünü alıp tekrar melek formuna girmiştir. 4. sezon 21. bölümde castiel tarafından tutuklanmıştır. ( ya da öyle bişey ) Daha sonra ki durumu bilinmemektedir.
İblislerAzazel, kendine ordu yaratmaya çalışan sarı gözlü şeytandır. Ordusunun içinde Sam Winchester da bulunmaktadır. Dean dizinin bir bölümünde zamanda yolculuk yapmıştır ve bu bölümden anlaşıldığı kadarıyla ordusu için seçeceği çocukların annelerini özenle seçmektedir. Onları zor durumda bırakıp ruhlarını satmalarını sağlayınca onlara 10 yıl sonra geri geleceğini söyler.

Azazel dizinin şu bölümlerinde görülebilmektedir:

Sezon 1 -
"Pilot"
"Salvation"
"Devil's Trap"
Sezon 2 -
"In My Time of Dying"
"All Hell Breaks Loose, Part 1"
"All Hell Breaks Loose, Part 2"
Sezon 4 -
"In the Beginning"
"Lucifer Rising"Lilith

Lucifer tarafından yaratılan ilk iblis olan lilith belkide en güçlü iblistir. Supernaturalde ilk olarak 3. sezon 12. bölümde görülmüştür. Genellikle küçük kız bedenlerine girmeyi tercih eder en favori yemeği bebeklerdir. Efendisi Lucifer i dışarı çıkarabilmek için mühürleri kırmaya çalışmıştır.
İblislerle yapılan tüm anlaşmaları o tutar. 4. sezon 22. bölümde Sam tarafından öldürülmüştür.Meg Masters

Azazel in kızıdır. İlk olarak 1. sezon 11. bölümde görülmüştür. Sam ve Dean i tuzağa düşürüp John u yakalamayı amaçlamış başarısızlığa uğramıştır. 1. sezon finalinde Sam tarafından cehenneme gönderilmiş olan Meg 2. sezon 14. bölümde cehennemden çıkarak Sam in bedenini ele geçirmiştir. Bu süre içerisinde birkaç avcı öldüren Meg Bobby tarafından cehenneme geri yollanmıştır. Meg in ilk bedeninin sahibini 4. sezon 2. bölüme de hayalet olarak konuk olmuştur.Ruby
Ruby orta çağda bir iblis olan Tammi nin himayesine cadı olarak girmiş ve ona ruhunu satmıştır. Cehenneme giden Ruby zamanla tüm insanlığını kaybedip iblise dönüşmüştür. İlk olarak 3. sezon 1. bölümde görülen Ruby Sam ve Dean in hayatını defalarca kurtarıp Sam in güvenini kazanmıştır. 3. sezon finalinde Lilith tarafından cehenneme yollanan Ruby 4. sezonda onunla anlaşma yapıp tekrar dışarı çıkmıştır. 4. sezon boyunca Sam i iblis kanıyla zehirlemiş Dean e karşı kışkırtmış 4. sezon finalinde Sam in son mühürü kırmasıyla görevini tamamlamıştır. 4. sezon finalinde Dean tarafından kendi bıçağıyla öldürülmüştür.

Sahneyi aşağıda görebilirsiniz Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
NeroLuce
Özel III. sınıf Constance Biilard Öğrencisi
Özel III. sınıf Constance Biilard Öğrencisi
avatar

Ruh HaLiniz :
Aile : Waldorf Ailesi
Aldığı giysi sayısı : 96
Mesaj Sayısı : 708
Rep Gucu : 922
Reputation : 11
Kayıt tarihi : 24/05/09
Yaş : 23
Yorum : GG : çok güzeL fikirLeri oLan, yararLı, sewimLi, kim oLduunu biLen biri

MesajKonu: Geri: Supernaturel   Salı 15 Eyl. 2009, 23:56


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GossipGirL*bLair
Queen
Queen
avatar

Ruh HaLiniz :
Aile : Waldorf Ailesi
Dedikodu sayısı : 11
Aldığı giysi sayısı : sonsuz
Mesaj Sayısı : 1843
Rep Gucu : 2364
Reputation : 9
Kayıt tarihi : 20/03/09
Yaş : 24
Nerden : Upper East Side
İş/Hobiler : CNBC-e islemek, resim çizmek, kitap okumak, film çekmek,alışveriş yapmak, dans etmek, insanları gıcık etmek :P
Yorum : hayatınızda görüp görebilceiniz en deli kız xD
Lakap : The Cheerleader

MesajKonu: Geri: Supernaturel   Cuma 05 Şub. 2010, 01:05

ben Dean'i daha çok seviyorum Sam'den. gerçi dha 1 sezon izledim xDD

_________________
uuuww. Poor you... It's bitching time!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Supernaturel
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
You know you love me!!! XoXo Gossip GirL... :: gÜnCeL =) :: YerLi ve Yabancı DiziLer-
Buraya geçin: